הסיפור של ויני

הגורון ששרד את אחד ממקרי ההתעללות הנוראיים שראינו בכל פעילותנו, בעזרת המון שמחה ואופטימיות

רוב הכלבים שמגיעים אלינו במצב קשה ומסכן חיים, מגיעים למצב זה בעקבות שלוש סיבות עיקריות: הזנחה, תאונה או התעללות ישירה. מתוך כל מקרי ההתעללות הישירה שהגיעו אלינו, הכי קשה ומזעזע מכולם היה ככל הנראה המקרה של ויני.

ויני היה גור מתוק בן כ-3 חודשים בסך הכל, כאשר הגיע אלינו, התקשנו להאמין מה עבר עליו...

הוא נמצא קשור לעץ, עם כוויה נוראית לכל אורך גבו, להערכת הווטרינרים כתוצאה של חומצה שנשפכה עליו, בכוונה. מישהו קשר אותו לעץ ומתוך כוונה אכזרית שפך חומצה כך שתכסה את כל גבו, מתעלם בוודאי מזעקות הכאב המרות של גור שחווה סבל בל יתואר.
ויני חולץ ממש ברגע האחרון לפני שמצבו הכניע אותו. הוא הובא למרכז הווטרינרי בעמק (וכאן המקום להודות ל-לד"ר תמר זהבי, ד"ר יובל יפה ולצוות המרפאה שקלטו אותו וטיפלו בו במסירות), ושם מסע השיקום שלו החל.

 

וויני החל בדרך שיקום ארוכה. המון טיפולים שונים, משחות, משככי כאבים, שהייה קבוע עם תחבושת לחץ ענקית וסד שימנע ממנו ללעוס את הפצעים המכאיבים. הוא נלקח אל אחת המתנדבות הותיקות שלנו לשיקום ועבר חודשים לא קלים.

מה שמדהים הוא שלמרות הזוועות שעבר וויני היה ונותר אחד הכלבים האופטימים שפגשנו מעולם. לכלב הזה לא הייתה טיפת טראומה מעברו, הוא אהב כל כך אנשים רק חיפש את מי לחבק, עם מי לשחק, רק ביקש לגשת אל כולם ולתת להם קצת אהבה. הוא קיבל בשמחה כל בעל חיים, היה מכשכש בזנב לקראת כלבים חדשים ומזמין אותם לשחק בחדווה.

אחרי חודשים של שיקום התחבושות ירדו, הפצע העצום החלק להגליד, וויני שלנו גדל, התחזק והבריא לגמרי, הצלקות על גבו נותרו כעדות יחידה לעברו הקשה.

על אף האופי המדהים שלו, השמחה הביתי נגמר והאופטימיות, איש לא התעניין בו. הצלקות הקשות הרתעו רבים והם פשוט פספסו אוצר אמיתי מתחת לאפם.

אך ויני כמו וויני מעולם לא התייאש, ובכל הזמן הארוך בכלבייה המשיך לשחק עם כל מי שראה ולהנות מלגלות את העולם. הסיפור המרגש שלו הגיע לקלט בצידו השני של העולם, ביתה מחסה "Dog Tales" והם הסכימו לתת לו הזדמנות של חייו.

כך יצא וויני לטיסה היישר אל קנדה, ושם בין המרחבים הירוקים, הגיע לבסוף הבית המיוחל. זוג מדהים וכלבה שחורה ופרוותית ראו את וויני, נכבשו בשמחת החיים של וויני והחליטו לאמץ אותו אל ביתם. כיום הוא כבר בן בית לכל דבר שחיי את החיים הטובים, הצלקות הן לא יותר מקישוט מוזר על הגב, וויני שלנו ניצח את הכל! לבד, לגמרי בעצמו, בעזרת המון המון אופטימיות, ולימד את כולנו שיעור חשוב מאוד לחיים.

מה שמדהים הוא שלמרות הזוועות שעבר וויני היה ונותר אחד הכלבים האופטימים שפגשנו מעולם. לכלב הזה לא הייתה טיפת טראומה מעברו, הוא אהב כל כך אנשים רק חיפש את מי לחבק, עם מי לשחק, רק ביקש לגשת אל כולם ולתת להם קצת אהבה