הסיפור של איה

סיפורה המופלא של ניצולת הקרבות המבוגרת שגילתה מחדש את החיים ולימדה את כולנו שיעור חשוב על כוח הרצון ואהבה

הלית ארז

מכל הכלבים בישראל, אלו שהכי סובלים מיחסו של האדם הם כנראה האמסטפים והפטבולים. הם בעלי מזג טוב ולב של חתלתול, אבל מכיוון שהם שריריים וחזקים ו"מפחידים" הם נגנבים בכמויות, פעמים רבות ע"י גורמים עבריינים, כדי לחיות את שארית חייהם ככלבי שמירה קשורים בשרשרת ברזל כבדה של חצי מטר, לצורכי הרבעה ומכירה או גרוע מכך, מאולצים להשתתף בקרבות כלבים אכזריים... 
אנחנו בעמותה מכירים את המצב העגום של פיטבוסטאפים בארץ, וכבר יצא לנו לסייע לכלבים אלו בעבר, אך לא הבנו עד כמה המצב הוא קשה באמת עד אשר פגשנו את איה..

איה ננטשה מאחורי הכלבייה באישון לילה, נקשרה לגדר העמותה. איננו יודעים על ידי מי אך אנו מקווים שזה היה מישהו טוב שריחם עליה... 
את השם שלה היא קיבלה מהמתנדבים בגלל מצבה והכאבים שסבלה סמל ההבעה ‏‎frown‎‏ היא הייתה פשוט כלבה גמורה, רזה עד העצם, עם עטינים נפוחים ומתדלדלים, מה שמעיד שככל הנראה השתמשו בה ככלבת הרבעות וזרקו אותה כשכבר לא היה יותר מה להוציא ממנה.. מכוסה פצעים וצלקות, עיוורת לחלוטין בעין ימין, ועין שמאל שלא בטוח כמה היא רואה בה, תוצאה של פגיעה שלא טופלה, עם חלק גדול שחסר בשפה הימנית שלה, ובעיקר, ללא כל רצון לחיות... נראה שעברה התעללות נוראית, שכללה מכות ושיסוי כלבים אחרים בה. 


 

הטיפול באיה היה ארוך וקשה וכלל שיקום פיזי ונפשי, טיפול בפצעים הרבים ודיאטת השמנה ארוכה, וכמובן שיקום של מצבה הנפשי הקשה. היא הייתה מפוחדת וכבויה אבל עדינה כל כך ומשוועת לתשומת לב.. ככל שמצבה השתפר, התגלה האופי המדהים שלה - למרות כל מה שעברה בידי חלאות אדם היא נותרה כלבה טובה שאוהבת אנשים, שמחפשת חום וקירבה, שמקבלת באהבה חיבוקים וליטופים, ושמחנו לראות כי היא תהיה גם כלבת בית למופת.

חלק גדול בשיקום הנפשי שלה היה הרבה עבודה על היחס והאינטראקציה שלה עם כלבים אחרים. היא הגיבה פחות טוב והתקשתה בהתחלה להסתגל לחברה כלבית, עד שפגשה את אטלס הדוברמן (עוד גזע שסובל לחינם מיחסי ציבור שליליים), כלב בעל אופי מדהים שכבש את איה, לימד והרגיל אותה לחיים בכלבייה ואיך לתקשר נכון עם כלבים אחרים. 

כיום אטלס כבר אומץ, אבל התרפיה שעברה איתו נשארה עם איה, וכיום היא באומנה עם זכר נוסף ומסתדרת איתו נהדר! 
היא כלבה שמחה, אוהבת ופעילה, ומלבד העין והחור בשפה אין זכר לזוועות שעברו עליה, היא מתה על אנשים ומתמסרת לליטופים.

ככל שמצבה השתפר, התגלה האופי המדהים שלה - למרות כל מה שעברה בידי חלאות אדם היא נותרה כלבה טובה שאוהבת אנשים, שמחפשת חום וקירבה, שמקבלת באהבה חיבוקים וליטופים, ושמחנו לראות כי היא תהיה גם כלבת בית למופת.